8.B navštívila Poslaneckou sněmovnuV pátek 13. května zavítali žáci 8. B ZŠ Hradec nad Moravicí do Poslanecké Sněmovny PČR. Vzhledem k probíhající 19. schůzi měli z galerie možnost zhlédnout přímo jednání pléna a vyslechnout část diskuse k uprchlické strategii.

Navštívili také informační středisko, kde se dozvěděli více o fungování PSP ČR a zhlédli krátký film o historii parlamentního uspořádání naší republiky. Na závěr návštěvy se žáci v zasedací místnosti setkali s poslancem Michaelem Ratajem, který s nimi krátce pohovořil a předal jim malé osvěžující překvapení.

Zajímají-li vás možnosti vzdělávání v Poslanecké sněmovně PČR nebo přímo prohlídka jejích prostor, informujte se na stránkách Sněmovna pro vzdělání, případně kontaktujte asistentku poslance Michaela Rataje – Elišku Kloučkovou, na tel. 606 138 822 či prostřednictvím e-mailu eliska.klouckova@stan.cz.

Další příspěvky

Členové výboru pro sociální politiku navštívili Moravskoslezský kraj
Ve dnech 25. až 27. dubna podnikli členové výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny České republiky výjezdní zasedání, jehož cílem byl Moravskoslezský kraj.
Pracovní cesta do Břidličné, Karlovy Studánky a Bruntálu
V pondělí 6. února se poslanec Michael Rataj vydal na pracovní cestu na Bruntálsko. Nejdříve navštívil starostu Břidličné pana Miroslava Kladníčka. Ten poslanci Ratajovi představil projekty, které v městě Břidličná realizovali během předchozích dvou volebních období, či které chystají v tom současném. Tak jako jiné samosprávy, i v Břidličné řeší otázku energetických úspor a plánují např. instalaci fotovoltaických panelů na budovách ve vlastnictví města. V této oblasti Bruntálska má potenciál i výstavba větrných elektráren, která je připravována ve čtyřech bezprostředně sousedících lokalitách.
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš navštívil Opavské Slezsko
Na základě pozvání poslance Parlamentu ČR a starosty obce Branka u Opavy Michaela Rataje navštívil ve dnech 19. a 20. ledna Opavské Slezsko ministr školství, mládeže a tělovýchovy profesor Vladimír Balaš (oba STAN).

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.