8.B navštívila Poslaneckou sněmovnuV pátek 13. května zavítali žáci 8. B ZŠ Hradec nad Moravicí do Poslanecké Sněmovny PČR. Vzhledem k probíhající 19. schůzi měli z galerie možnost zhlédnout přímo jednání pléna a vyslechnout část diskuse k uprchlické strategii.

Navštívili také informační středisko, kde se dozvěděli více o fungování PSP ČR a zhlédli krátký film o historii parlamentního uspořádání naší republiky. Na závěr návštěvy se žáci v zasedací místnosti setkali s poslancem Michaelem Ratajem, který s nimi krátce pohovořil a předal jim malé osvěžující překvapení.

Zajímají-li vás možnosti vzdělávání v Poslanecké sněmovně PČR nebo přímo prohlídka jejích prostor, informujte se na stránkách Sněmovna pro vzdělání, případně kontaktujte asistentku poslance Michaela Rataje – Elišku Kloučkovou, na tel. 606 138 822 či prostřednictvím e-mailu eliska.klouckova@stan.cz.

Další příspěvky

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš navštvil Opavské Slezsko
Na základě pozvání poslance Parlamentu ČR a starosty obce Branka u Opavy Michaela Rataje navštívil ve dnech 19. a 20. ledna Opavské Slezsko ministr školství, mládeže a tělovýchovy profesor Vladimír Balaš (oba STAN).
Zóny setkávání v České republice
Včera jsem na podvýboru pro dopravu, jehož jsem členem, otevřel téma "zón setkávání" jako nástroje zklidnění dopravy a současně kvalitnějšího občanského využití sdílených veřejných prostranství v podmínkách České republiky.
Co 42. týden dal
Pokus o krátké shrnutí nejdůležitějších poslaneckých pracovních aktivit absolvovaných během 42. týdne.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.