8.B navštívila Poslaneckou sněmovnuV pátek 13. května zavítali žáci 8. B ZŠ Hradec nad Moravicí do Poslanecké Sněmovny PČR. Vzhledem k probíhající 19. schůzi měli z galerie možnost zhlédnout přímo jednání pléna a vyslechnout část diskuse k uprchlické strategii.

Navštívili také informační středisko, kde se dozvěděli více o fungování PSP ČR a zhlédli krátký film o historii parlamentního uspořádání naší republiky. Na závěr návštěvy se žáci v zasedací místnosti setkali s poslancem Michaelem Ratajem, který s nimi krátce pohovořil a předal jim malé osvěžující překvapení.

Zajímají-li vás možnosti vzdělávání v Poslanecké sněmovně PČR nebo přímo prohlídka jejích prostor, informujte se na stránkách Sněmovna pro vzdělání, případně kontaktujte asistentku poslance Michaela Rataje – Elišku Kloučkovou, na tel. 606 138 822 či prostřednictvím e-mailu eliska.klouckova@stan.cz.

Další příspěvky

Cesta v regionu, tentokrát do Těškovic
Další cesta v regionu Opavského Slezska vedla v pondělí 9. května do obce Těškovice. Poslanec Michael Rataj navštívil obec na pozvání dlouholetého starosty Ing. Martina Sedláka, který v letošním roce končí ve funkci starosty své páté volební období. Dlouholetá práce byla viditelná na každém projektu, který měl poslanec Rataj v obci Těškovice možnost vidět.
Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovny
V prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.
Inspirativní návštěva Neplachovic
Poslanec Michael Rataj navštívil v pondělí 25. dubna obec Neplachovice. Návštěva obce proběhla na pozvání úspěšné dlouholeté starostky Dany Schreierové. Paní starostka na úvod návštěvy představila projekty, které obec v právě končícím volebním období zdárně realizovala. Je třeba vyzdvihnout mnoho úspěšných akcí, na které obec čerpala dotace. Především v oblasti školství, kde se obci podařila řada menších i větších rozvojových projektů.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.