Co 42. týden dalV úterý jsem vyrazil do Prahy, mimořádně totiž zasedala Sněmovna. Proběhlo třetí čtení o státním rozpočtu, kdy jsme nakonec schválili pro letošní rok schodek 375 miliard korun. Radost mi to vůbec nedělá a ruku jsem zvedl jen proto, že situace opravdu není jednoduchá v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a paralelně vedené energetické válce Ruska s Evropou.

Ve středu dopoledne jsem se účastnil zasedání výboru pro sociální politiku, kde jsme se jako garanční výbor vyjadřovali k některým předloženým zákonům. Odpoledne jsem absolvoval dvě pracovní schůzky. S ředitelem energetické divize společnosti Micronix Ladislavem Seidlerem, rovněž představitelem Komory OZE, jsme řešili LEX OZE 1 a LEX OZE 2, čili dvě částečné novelizace energetického zákona č. 458/2000 Sb. a jejich dopady na odvětví obnovitelných zdrojů energie.

Dnes dopoledne jsem absolvoval kulatý stůl na ministerstvu práce a sociálních věcí, kde se sešli zástupci ministerstva a organizací zabývajících se výcvikem vodících a asistenčních psů. Původně jsem chtěl iniciovat přípravu dosud neexistující legislativy v této oblasti sám, když jsem chtěl navázat na nedotaženou iniciativu některých našich poslanců v minulém volebním období, ale ministr Jurečka dal zaměstnancům ministerstva pokyn připravit návrh zákona vládní cestou, a to je samozřejmě rozumnější varianta. Nicméně jako zpravodaj tohoto vládního návrhu zákona budu mít takto alespoň o celé genezi legislativního procesu detailní přehled. Očekávám, že předložený návrh zákona (očekáváno v první polovině 2023) bude komplexní a férový, narovná situaci „na trhu“ a zejména umožní osobám doprovázeným vodícími nebo asistenčními psy bezproblémový přístup na všechna veřejná místa.

 

Další příspěvky

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš navštvil Opavské Slezsko
Na základě pozvání poslance Parlamentu ČR a starosty obce Branka u Opavy Michaela Rataje navštívil ve dnech 19. a 20. ledna Opavské Slezsko ministr školství, mládeže a tělovýchovy profesor Vladimír Balaš (oba STAN).
Zóny setkávání v České republice
Včera jsem na podvýboru pro dopravu, jehož jsem členem, otevřel téma "zón setkávání" jako nástroje zklidnění dopravy a současně kvalitnějšího občanského využití sdílených veřejných prostranství v podmínkách České republiky.
8.B navštívila Poslaneckou sněmovnu
V pátek 13. května zavítali žáci 8. B ZŠ Hradec nad Moravicí do Poslanecké Sněmovny PČR. Vzhledem k probíhající 19. schůzi měli z galerie možnost zhlédnout přímo jednání pléna a vyslechnout část diskuse k uprchlické strategii.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.