Krajská kancelář otevřenaS příchodem nového roku jsme otevřeli novou Krajskou kancelář STAN Moravskoslezský kraj v Ostravě. Sídlit budeme na adrese Chocholouškova 1629/7. V poslanecké pondělky se zde budou v dopoledních hodinách střídat poslanci STAN z Moravskoslezského kraje – Petr Letocha, Michaela Šebelová a Michael Rataj.

První poslanecký pondělek 17. ledna bude k dispozici  v čase od 8:30 do 12.30 poslanec Petr Letocha z Karviné, 24. ledna zde bude k dispozici v čase od 8:30 do 12:30 poslanec z Opavského Slezska Michael Rataj, 31. ledna opět poslanec Petr Letocha a 7. února poslankyně Michaela Šebelová z Kunčic pod Ondřejníkem. Časy poslaneckých pondělků budou vždy od 8:30 do 12:30, dále pak dle individuální domluvy.

Ke sjednání schůzky využijte webové stránky poslanců a rezervační systém nebo kontaktujte regionální asistenty poslanců. Neváhejte se zastavit a probrat, co máte na srdci.

Krajská kancelář bude současně fungovat jako starostenské centrum pro starosty obcí a měst z celého Moravskoslezského kraje. Sídlo zde bude mít také mSTAN.

Další příspěvky

Investiční pobídky budou poskytovány rychleji a transparentněji
Na plénu Poslanecké sněmovny je aktuálně projednávána změna zákona č. 72/2000 Sb., o investičních pobídkách, která si klade za cíl zjednodušit a zefektivnit proces jejich schvalování. Michael Rataj v rámci projednávání zákona předložil společně s kolegy Ivanem Adamcem, Michalem Kučerou a Robertem Telekym dva pozměňovací návrhy, které byly Hospodářským výborem schváleny a doporučeny k projednání na plénu Poslanecké sněmovny.
Členové výboru pro sociální politiku navštívili Moravskoslezský kraj
Ve dnech 25. až 27. dubna podnikli členové výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny České republiky výjezdní zasedání, jehož cílem byl Moravskoslezský kraj.
Pracovní cesta do Břidličné, Karlovy Studánky a Bruntálu
V pondělí 6. února se poslanec Michael Rataj vydal na pracovní cestu na Bruntálsko. Nejdříve navštívil starostu Břidličné pana Miroslava Kladníčka. Ten poslanci Ratajovi představil projekty, které v městě Břidličná realizovali během předchozích dvou volebních období, či které chystají v tom současném. Tak jako jiné samosprávy, i v Břidličné řeší otázku energetických úspor a plánují např. instalaci fotovoltaických panelů na budovách ve vlastnictví města. V této oblasti Bruntálska má potenciál i výstavba větrných elektráren, která je připravována ve čtyřech bezprostředně sousedících lokalitách.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.