Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovnyV prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.

Na program mimořádné 20. schůze sněmovny bylo navrženo celkem 6 bodů, mezi nimi návrh na zrušení EET, změna výše plateb za státní pojištěnce, nebo diskutovaná změna zákona o střetu zájmů. Poslanecká sněmovna vyslovila souhlas s pouze dvěma návrhy, a to s technickou novelou zákona o podporovaných zdrojích energie a s návrhem na ukončení stavu pandemické pohotovosti. Nutno podotknout, že z důvodu tlaku opozice musela výhradně pro tyto body být svolána zvláštní 22. schůze sněmovny.

Mimořádná schůze trvala téměř dva dny, jednalo se o úterního dopoledne do středečního večera, a to včetně většiny noci. Pouhé schválení programu trvalo 5 hodin. U řečnického pultíku se střídali zástupci opozice, a to jak SPD, tak hnutí ANO. A pokud jde o věcnost přednášených návrhů? Opoziční poslanci celé hodiny popisovali příznaky jednotlivých nemocí a lékařských vyšetření nebo nakládání s kejdou.

Jedná se letos o již třetí situaci, kdy opozice nekonstruktivním obstrukčním chováním zamezila řádnému chodu Poslanecké sněmovny. V podstatě se už ani nedá hovořit o obstrukcích, spíše se jedná o destrukci práce Poslanecké sněmovny s cílem vzbudit ve voličích pocit, že vláda pětikoalice nic nedělá.

Další příspěvky

8.B navštívila Poslaneckou sněmovnu
V pátek 13. května zavítali žáci 8. B ZŠ Hradec nad Moravicí do Poslanecké Sněmovny PČR. Vzhledem k probíhající 19. schůzi měli z galerie možnost zhlédnout přímo jednání pléna a vyslechnout část diskuse k uprchlické strategii.
Cesta v regionu, tentokrát do Těškovic
Další cesta v regionu Opavského Slezska vedla v pondělí 9. května do obce Těškovice. Poslanec Michael Rataj navštívil obec na pozvání dlouholetého starosty Ing. Martina Sedláka, který v letošním roce končí ve funkci starosty své páté volební období. Dlouholetá práce byla viditelná na každém projektu, který měl poslanec Rataj v obci Těškovice možnost vidět.
Inspirativní návštěva Neplachovic
Poslanec Michael Rataj navštívil v pondělí 25. dubna obec Neplachovice. Návštěva obce proběhla na pozvání úspěšné dlouholeté starostky Dany Schreierové. Paní starostka na úvod návštěvy představila projekty, které obec v právě končícím volebním období zdárně realizovala. Je třeba vyzdvihnout mnoho úspěšných akcí, na které obec čerpala dotace. Především v oblasti školství, kde se obci podařila řada menších i větších rozvojových projektů.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.