Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovnyV prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.

Na program mimořádné 20. schůze sněmovny bylo navrženo celkem 6 bodů, mezi nimi návrh na zrušení EET, změna výše plateb za státní pojištěnce, nebo diskutovaná změna zákona o střetu zájmů. Poslanecká sněmovna vyslovila souhlas s pouze dvěma návrhy, a to s technickou novelou zákona o podporovaných zdrojích energie a s návrhem na ukončení stavu pandemické pohotovosti. Nutno podotknout, že z důvodu tlaku opozice musela výhradně pro tyto body být svolána zvláštní 22. schůze sněmovny.

Mimořádná schůze trvala téměř dva dny, jednalo se o úterního dopoledne do středečního večera, a to včetně většiny noci. Pouhé schválení programu trvalo 5 hodin. U řečnického pultíku se střídali zástupci opozice, a to jak SPD, tak hnutí ANO. A pokud jde o věcnost přednášených návrhů? Opoziční poslanci celé hodiny popisovali příznaky jednotlivých nemocí a lékařských vyšetření nebo nakládání s kejdou.

Jedná se letos o již třetí situaci, kdy opozice nekonstruktivním obstrukčním chováním zamezila řádnému chodu Poslanecké sněmovny. V podstatě se už ani nedá hovořit o obstrukcích, spíše se jedná o destrukci práce Poslanecké sněmovny s cílem vzbudit ve voličích pocit, že vláda pětikoalice nic nedělá.

Další příspěvky

Návštěva Mokrých Lazců, Kravař a Štítiny
Série poslaneckých návštěv obcí a měst na Opavsku pokračovala v pondělí 19. února do Mokrých Lazců, Kravař a Štítiny. Všechna tři setkání poslance Michaela Rataje se starosty těchto obcí byla vcelku inspirativní. Každá obec či město je originál, který se má čím pochlubit, ale řeší také konkrétní problémy. Tak jako při minulých návštěvách, i tentokrát zaznívaly při diskusích s vedením obcí poznatky z „terénu“, jež Michael Rataj hodlá zužitkovat při výkonu mandátu poslance.
Návštěva Velkých Hoštic, Chlebičova a Štěpánkovic
Pondělí 12. února odstartovalo sérii letošních návštěv poslance Michaela Rataje v obcích Opavského Slezska. Poslanec Rataj nejprve navštívil Velké Hoštice, Chlebičov a Štěpánkovice. Všechny tři obce spolu katastrálně sousedí a mají proto také řadu společných témat. Jsou zapojeny do Sdružení obcí Hlučínska, Místní akční skupiny Hlučínsko a Venkovského mikroregionu Hlučínsko Západ.
Návštěva opavských mrazíren Bidfood
Další poslanecké pondělí 29. ledna patřilo návštěvě opavské firmy BidFood. Poslanec Michael Rataj se zde setkal s ředitelem společnosti panem Janem Vilímcem. Společnost BidFood, která je z minulosti známa pod názvem Opavské mrazírny, má v Opavě dva výrobní závody. Jak již název napovídá, klíčovým sortimentem, se kterým firma obchoduje, jsou mražené výrobky.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.