Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovnyV prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.

Na program mimořádné 20. schůze sněmovny bylo navrženo celkem 6 bodů, mezi nimi návrh na zrušení EET, změna výše plateb za státní pojištěnce, nebo diskutovaná změna zákona o střetu zájmů. Poslanecká sněmovna vyslovila souhlas s pouze dvěma návrhy, a to s technickou novelou zákona o podporovaných zdrojích energie a s návrhem na ukončení stavu pandemické pohotovosti. Nutno podotknout, že z důvodu tlaku opozice musela výhradně pro tyto body být svolána zvláštní 22. schůze sněmovny.

Mimořádná schůze trvala téměř dva dny, jednalo se o úterního dopoledne do středečního večera, a to včetně většiny noci. Pouhé schválení programu trvalo 5 hodin. U řečnického pultíku se střídali zástupci opozice, a to jak SPD, tak hnutí ANO. A pokud jde o věcnost přednášených návrhů? Opoziční poslanci celé hodiny popisovali příznaky jednotlivých nemocí a lékařských vyšetření nebo nakládání s kejdou.

Jedná se letos o již třetí situaci, kdy opozice nekonstruktivním obstrukčním chováním zamezila řádnému chodu Poslanecké sněmovny. V podstatě se už ani nedá hovořit o obstrukcích, spíše se jedná o destrukci práce Poslanecké sněmovny s cílem vzbudit ve voličích pocit, že vláda pětikoalice nic nedělá.

Další příspěvky

Investiční pobídky budou poskytovány rychleji a transparentněji
Na plénu Poslanecké sněmovny je aktuálně projednávána změna zákona č. 72/2000 Sb., o investičních pobídkách, která si klade za cíl zjednodušit a zefektivnit proces jejich schvalování. Michael Rataj v rámci projednávání zákona předložil společně s kolegy Ivanem Adamcem, Michalem Kučerou a Robertem Telekym dva pozměňovací návrhy, které byly Hospodářským výborem schváleny a doporučeny k projednání na plénu Poslanecké sněmovny.
Členové výboru pro sociální politiku navštívili Moravskoslezský kraj
Ve dnech 25. až 27. dubna podnikli členové výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny České republiky výjezdní zasedání, jehož cílem byl Moravskoslezský kraj.
Pracovní cesta do Břidličné, Karlovy Studánky a Bruntálu
V pondělí 6. února se poslanec Michael Rataj vydal na pracovní cestu na Bruntálsko. Nejdříve navštívil starostu Břidličné pana Miroslava Kladníčka. Ten poslanci Ratajovi představil projekty, které v městě Břidličná realizovali během předchozích dvou volebních období, či které chystají v tom současném. Tak jako jiné samosprávy, i v Břidličné řeší otázku energetických úspor a plánují např. instalaci fotovoltaických panelů na budovách ve vlastnictví města. V této oblasti Bruntálska má potenciál i výstavba větrných elektráren, která je připravována ve čtyřech bezprostředně sousedících lokalitách.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.