Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovnyV prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.

Na program mimořádné 20. schůze sněmovny bylo navrženo celkem 6 bodů, mezi nimi návrh na zrušení EET, změna výše plateb za státní pojištěnce, nebo diskutovaná změna zákona o střetu zájmů. Poslanecká sněmovna vyslovila souhlas s pouze dvěma návrhy, a to s technickou novelou zákona o podporovaných zdrojích energie a s návrhem na ukončení stavu pandemické pohotovosti. Nutno podotknout, že z důvodu tlaku opozice musela výhradně pro tyto body být svolána zvláštní 22. schůze sněmovny.

Mimořádná schůze trvala téměř dva dny, jednalo se o úterního dopoledne do středečního večera, a to včetně většiny noci. Pouhé schválení programu trvalo 5 hodin. U řečnického pultíku se střídali zástupci opozice, a to jak SPD, tak hnutí ANO. A pokud jde o věcnost přednášených návrhů? Opoziční poslanci celé hodiny popisovali příznaky jednotlivých nemocí a lékařských vyšetření nebo nakládání s kejdou.

Jedná se letos o již třetí situaci, kdy opozice nekonstruktivním obstrukčním chováním zamezila řádnému chodu Poslanecké sněmovny. V podstatě se už ani nedá hovořit o obstrukcích, spíše se jedná o destrukci práce Poslanecké sněmovny s cílem vzbudit ve voličích pocit, že vláda pětikoalice nic nedělá.

Další příspěvky

Setkání se starosty Venkovského Mikroregionu Moravice
V pondělí 3. června navštívil poslanec Michael Rataj obec Skřipov, kde se setkal se starostou Skřipova Ing. Radimem Čechem, starostou obce Větřkovice Miroslavem Černochem a starostou městyse Březová Ing. Janem Turovským. Všechny obce jsou stejně jako obec Branka u Opavy členy Venkovského Mikroregionu Moravice, takže setkání se odehrávalo v přátelské atmosféře nad tématy, která starostové obcí potřebují a chtějí řešit.
Návštěvy žáků na plénu Poslanecké sněmovny aneb “pane poslanče, jak to děláte, že vám z toho nepraskne hlava?”
Tento týden je v rámci mimořádné schůze na plénu Poslanecké sněmovny projednávána komplexní změna zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, mediálně známější jako důchodová reforma. I přes to, že byl Michael Rataj určen zpravodajem tohoto tisku, a tráví tak dlouhé hodiny u stolku zpravodajů, našel si prostor pro krátká setkání s žáky dvou základních škol, kteří se za ním tento týden z Moravskoslezského kraje vypravili.
Návštěva obcí Píšť a Chuchelná
V pondělí 22. dubna zavítal poslanec Michael Rataj do východní části Opavského Slezska, až téměř k samotné česko-polské hranici. Navštívil obce Píšť a Chuchelná. V první jmenované obci se poslanec Rataj setkal se starostou obce Píšť Danielem Fichnou (od r. 2014) a místostarostou Stanislavem Bartuskem. Druhá část dopoledního programu patřila návštěvě obce Chuchelná a setkání se starostou Rudolfem Sněhotou.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.