Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovnyV prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.

Na program mimořádné 20. schůze sněmovny bylo navrženo celkem 6 bodů, mezi nimi návrh na zrušení EET, změna výše plateb za státní pojištěnce, nebo diskutovaná změna zákona o střetu zájmů. Poslanecká sněmovna vyslovila souhlas s pouze dvěma návrhy, a to s technickou novelou zákona o podporovaných zdrojích energie a s návrhem na ukončení stavu pandemické pohotovosti. Nutno podotknout, že z důvodu tlaku opozice musela výhradně pro tyto body být svolána zvláštní 22. schůze sněmovny.

Mimořádná schůze trvala téměř dva dny, jednalo se o úterního dopoledne do středečního večera, a to včetně většiny noci. Pouhé schválení programu trvalo 5 hodin. U řečnického pultíku se střídali zástupci opozice, a to jak SPD, tak hnutí ANO. A pokud jde o věcnost přednášených návrhů? Opoziční poslanci celé hodiny popisovali příznaky jednotlivých nemocí a lékařských vyšetření nebo nakládání s kejdou.

Jedná se letos o již třetí situaci, kdy opozice nekonstruktivním obstrukčním chováním zamezila řádnému chodu Poslanecké sněmovny. V podstatě se už ani nedá hovořit o obstrukcích, spíše se jedná o destrukci práce Poslanecké sněmovny s cílem vzbudit ve voličích pocit, že vláda pětikoalice nic nedělá.

Další příspěvky

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš navštvil Opavské Slezsko
Na základě pozvání poslance Parlamentu ČR a starosty obce Branka u Opavy Michaela Rataje navštívil ve dnech 19. a 20. ledna Opavské Slezsko ministr školství, mládeže a tělovýchovy profesor Vladimír Balaš (oba STAN).
Zóny setkávání v České republice
Včera jsem na podvýboru pro dopravu, jehož jsem členem, otevřel téma "zón setkávání" jako nástroje zklidnění dopravy a současně kvalitnějšího občanského využití sdílených veřejných prostranství v podmínkách České republiky.
Co 42. týden dal
Pokus o krátké shrnutí nejdůležitějších poslaneckých pracovních aktivit absolvovaných během 42. týdne.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.