Poslanec Rataj poprvé vystoupil v Poslanecké sněmovněDne 5. dubna 2022 vystoupil poslanec Michael Rataj poprvé v Poslanecké sněmovně jako zpravodaj vládního návrhu zákona, kterým se mění zákon o ochraně označení původu a zeměpisných označení a o změně zákona o ochraně spotřebitele.

Tento zákon plní závazky ČR vyplývajících z členství v EU a umožňuje získat kromě ochrany označení původu a zeměpisných označení dle předpisů EU i mezinárodní ochranu pro unijně zapsaná označení.

Poslanec Rataj uvedl, že „předložený návrh je v zájmu českých zemědělců a výrobců potravin, neboť zajistí ochranu jejich výrobků na mezinárodní úrovni“. Zvýšenou ochranu získají například označení budějovické pivo, žatecký chmel, pardubický perník nebo třeboňský kapr.

K návrhu se ve Sněmovně po projevu poslance Rataje vyjádřil i poslanec Marek Novák, který jej podpořil, ovšem jeho hnutí ANO a SPD následně zablokovaly zrychlené projednání zákona v prvním čtení.

Zákon tak putuje k dalšímu projednání v hospodářském a zemědělském výboru. Sněmovna nicméně schválila návrh poslance Rataje zkrátit lhůtu na projednání ve výborech na 30 dní.

Vládu jako navrhovatele zákona ve Sněmovně zastupoval ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

O tématu informoval také web ekolist.cz na tomto odkazu.

Další příspěvky

8.B navštívila Poslaneckou sněmovnu
V pátek 13. května zavítali žáci 8. B ZŠ Hradec nad Moravicí do Poslanecké Sněmovny PČR. Vzhledem k probíhající 19. schůzi měli z galerie možnost zhlédnout přímo jednání pléna a vyslechnout část diskuse k uprchlické strategii.
Cesta v regionu, tentokrát do Těškovic
Další cesta v regionu Opavského Slezska vedla v pondělí 9. května do obce Těškovice. Poslanec Michael Rataj navštívil obec na pozvání dlouholetého starosty Ing. Martina Sedláka, který v letošním roce končí ve funkci starosty své páté volební období. Dlouholetá práce byla viditelná na každém projektu, který měl poslanec Rataj v obci Těškovice možnost vidět.
Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovny
V prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.