Předsedou podvýboru pro informační technologie, dávkové systémy a problematiku Úřadu práceVýbory Poslanecké sněmovny jsou orgány, jejichž hlavní funkcí je legislativní a kontrolní činnost. Projednávají věci, které jim v rámci legislativního procesu přikáže Sněmovna, a věci, na jejichž projednávání se usnesou. Právě výbory k řešené problematice zpracovávají expertizu a pro ještě detailnější řešení jednotlivých oblastí si pak výbory zřizují také podvýbory.

Od podzimu loňského roku Michael Rataj zastupuje spolu s dalšími kolegy poslanci hnutí STAN ve výboru pro sociální politiku a v hospodářském výboru. V rámci prvního zmíněného byl 19. ledna zvolen předsedou jednoho ze čtyř jeho podvýborů, a to podvýboru pro informační technologie, dávkové systémy a problematiku Úřadu práce. Na zasedání hospodářského výboru byl zvolen členem podvýboru pro dopravu.

Ve své práci ve výborech i podvýborech se Michael Rataj zaměřuje především na problematiku sociálního a dostupného bydlení, obnovitelné zdroje energie, bezpečnost silniční dopravy, dávkové systémy a odpadovou politiku.

Zatímco jednání podvýborů jsou neveřejná, výbory jsou přístupné i pro veřejnost. Vzhledem k aktuální situaci je účast možná pouze online, a to prostřednictvím webu PS.

Další příspěvky

Pracovní cesta do Břidličné, Karlovy Studánky a Bruntálu
V pondělí 6. února se poslanec Michael Rataj vydal na pracovní cestu na Bruntálsko. Nejdříve navštívil starostu Břidličné pana Miroslava Kladníčka. Ten poslanci Ratajovi představil projekty, které v městě Břidličná realizovali během předchozích dvou volebních období, či které chystají v tom současném. Tak jako jiné samosprávy, i v Břidličné řeší otázku energetických úspor a plánují např. instalaci fotovoltaických panelů na budovách ve vlastnictví města. V této oblasti Bruntálska má potenciál i výstavba větrných elektráren, která je připravována ve čtyřech bezprostředně sousedících lokalitách.
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš navštívil Opavské Slezsko
Na základě pozvání poslance Parlamentu ČR a starosty obce Branka u Opavy Michaela Rataje navštívil ve dnech 19. a 20. ledna Opavské Slezsko ministr školství, mládeže a tělovýchovy profesor Vladimír Balaš (oba STAN).
Zóny setkávání v České republice
Včera jsem na podvýboru pro dopravu, jehož jsem členem, otevřel téma "zón setkávání" jako nástroje zklidnění dopravy a současně kvalitnějšího občanského využití sdílených veřejných prostranství v podmínkách České republiky.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.