Předsedou podvýboru pro informační technologie, dávkové systémy a problematiku Úřadu práceVýbory Poslanecké sněmovny jsou orgány, jejichž hlavní funkcí je legislativní a kontrolní činnost. Projednávají věci, které jim v rámci legislativního procesu přikáže Sněmovna, a věci, na jejichž projednávání se usnesou. Právě výbory k řešené problematice zpracovávají expertizu a pro ještě detailnější řešení jednotlivých oblastí si pak výbory zřizují také podvýbory.

Od podzimu loňského roku Michael Rataj zastupuje spolu s dalšími kolegy poslanci hnutí STAN ve výboru pro sociální politiku a v hospodářském výboru. V rámci prvního zmíněného byl 19. ledna zvolen předsedou jednoho ze čtyř jeho podvýborů, a to podvýboru pro informační technologie, dávkové systémy a problematiku Úřadu práce. Na zasedání hospodářského výboru byl zvolen členem podvýboru pro dopravu.

Ve své práci ve výborech i podvýborech se Michael Rataj zaměřuje především na problematiku sociálního a dostupného bydlení, obnovitelné zdroje energie, bezpečnost silniční dopravy, dávkové systémy a odpadovou politiku.

Zatímco jednání podvýborů jsou neveřejná, výbory jsou přístupné i pro veřejnost. Vzhledem k aktuální situaci je účast možná pouze online, a to prostřednictvím webu PS.

Další příspěvky

Novelu zákona o ochraně spotřebitele iniciovanou M. Ratajem podpořily obě komory Parlamentu České republiky
Michael Rataj spolu s dalšími poslanci, Janem Bauerem (ODS), Milošem Novým (TOP09), Olgou Richterovou (Piráti) a Antonínem Tesaříkem (KDU-ČSL) předložil v loňském roce návrh novely, kterou se mění zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Návrh získal podporu v obou komorách Parlamentu České republiky, a to napříč politickým spektrem, a nyní míří pro podpis prezidenta republiky.
Návštěva společnosti BRANO Group, a.s.
Poslanec Michael Rataj navštívil v pondělí 8. dubna společnost Brano Group, a.s. v Hradci nad Moravicí, kde se setkal s předsedou představenstva a bývalým poslancem za hnutí ANO Pavlem Juříčkem. Společnost Brano Group patří mezi největší ryze české společnosti specializující se na výrobu autodílů a příslušenství v oboru automobilového průmyslu. Podnikatelské aktivity má společnost v mnoha zemích světa, včetně Číny a Spojených států amerických. Na Opavsku patří Brano Group k největším zaměstnavatelům.
Poslanecký pondělek v Melči, Mikolajicích a Štáblovicích
Již sedmé pondělí v tomto roce se poslanec Michael Rataj věnoval poslanecké práci ve svém volebním regionu. Tentokrát navštívil menší obce Melč, Mikolajice a Štáblovice v jihozápadní části území Opavského Slezska.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.