Setkání se starosty Venkovského Mikroregionu MoraviceV pondělí 3. června navštívil poslanec Michael Rataj obec Skřipov, kde se setkal se starostou Skřipova Ing. Radimem Čechem, starostou obce Větřkovice Miroslavem Černochem a starostou městyse Březová Ing. Janem Turovským. Všechny obce jsou stejně jako obec Branka u Opavy členy Venkovského Mikroregionu Moravice, takže setkání se odehrávalo v přátelské atmosféře nad tématy, která starostové obcí potřebují a chtějí řešit.

Poslanec Michael Rataj přijel do Skřipova s cílem získat zpětnou vazbu od starostů obcí k nově zavedené nebo připravované legislativě. Významnou část necelé dvě hodiny trvající debaty tudíž starostové strávili nad novelou zákona o obcích a s ní spojenou možností vzniku společenství obcí. Michael Rataj v této souvislosti zmínil nutnost prohlubování meziobecní spolupráce v rámci rozvoje spádového území a z toho plynoucí zvyšování efektivity hospodaření obcí s výhledem do budoucna, ať už jako zřizovatelů škol nebo garantů územního rozvoje a plánování. Starostové se dále zamýšleli nad problémy, se kterými se setkávají na krajské úrovni, diskutovali také o zadržování vody v krajině, komplexních pozemkových úpravách, připravovaném převedení spádové nemocnice v Odrách na léčebnu dlouhodobě nemocných, o problematice nedostatku peněz ve školství a jeho dopadech na samosprávy a dalších tématech. Řeč se pochopitelně stočila i na dění v Poslanecké sněmovně, vystupování opozice, nedostatečnou komunikaci vládních opatření pětikoalicí a další záležitosti. Poslanec Michael Rataj přislíbil, že se některými tématy bude v nejbližší době zabývat, a jménem hnutí Starostové a nezávislí přislíbil starostům obcí také pomoc v rámci budoucího působení zvolených zástupců hnutí ve vedení Moravskoslezského kraje.

 

Zadavatel: STAN / Zpracovatel: STAN

Další příspěvky

Návštěvy žáků na plénu Poslanecké sněmovny aneb “pane poslanče, jak to děláte, že vám z toho nepraskne hlava?”
Tento týden je v rámci mimořádné schůze na plénu Poslanecké sněmovny projednávána komplexní změna zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, mediálně známější jako důchodová reforma. I přes to, že byl Michael Rataj určen zpravodajem tohoto tisku, a tráví tak dlouhé hodiny u stolku zpravodajů, našel si prostor pro krátká setkání s žáky dvou základních škol, kteří se za ním tento týden z Moravskoslezského kraje vypravili.
Návštěva obcí Píšť a Chuchelná
V pondělí 22. dubna zavítal poslanec Michael Rataj do východní části Opavského Slezska, až téměř k samotné česko-polské hranici. Navštívil obce Píšť a Chuchelná. V první jmenované obci se poslanec Rataj setkal se starostou obce Píšť Danielem Fichnou (od r. 2014) a místostarostou Stanislavem Bartuskem. Druhá část dopoledního programu patřila návštěvě obce Chuchelná a setkání se starostou Rudolfem Sněhotou.
Novelu zákona o ochraně spotřebitele iniciovanou M. Ratajem podpořily obě komory Parlamentu České republiky
Michael Rataj spolu s dalšími poslanci, Janem Bauerem (ODS), Milošem Novým (TOP09), Olgou Richterovou (Piráti) a Antonínem Tesaříkem (KDU-ČSL) předložil v loňském roce návrh novely, kterou se mění zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Návrh získal podporu v obou komorách Parlamentu České republiky, a to napříč politickým spektrem, a nyní míří pro podpis prezidenta republiky.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.