Tisková konference u příležitosti otevření poslaneckých kanceláříV úterý 18. ledna proběhla tisková konference moravskoslezských poslanců hnutí STAN u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří v Ostravě na ulici Chocholouškova 7. V úvodu poslanci kvitovali možnost otevřít kanceláře na jednom místě a využít tak efektivně prostředky určené ke kontaktu s občany.

V dalším průběhu poslanci představili své priority, kterým by se chtěli během svého mandátu věnovat, či jaká témata budou prosazovat během jednání ve výborech poslanecké sněmovny.

Poslankyně Michaela Šebelová se chce zaměřit na otázky regionálního školství, sportu či zdravotnictví. „Věřím, že se mi v rámci práce v poslanecké sněmovně podaří skloubit dosavadní zkušenosti komunální političky, starostky obce a mé původní profese, kterou je fyzioterapie. Mám radost, že budu pracovat v takových výborech, které mě zajímají a kterým, troufám si říci, rozumím“ uvedla poslankyně Šebelová. Poslanec Petr Letocha se v následujících letech bude zabývat mimo jiné i otázkami bezpečnosti a nezávislostí médií. „Velká část mé práce bude právě v bezpečnostních výborech. Jsem členem výboru pro bezpečnost, členem podvýboru pro Policii České republiky, obecní policii a soukromé bezpečnostní služby“ nastínil oblasti svého působení v Poslanecké sněmovně Petr Letocha.

Poslanec Michael Rataj jako člen hospodářského výboru otázkami dopravy a ve výboru pro sociální politiku tématy spojenými se sociálním bydlením, dávkovými systémy a úřady práce. „Pokud bych měl uvést konkrétní příklad, zajímají mě nyní plány ŘSD vybudovat v roce 2027 obchvat obce Vrchy na silnici I/57. To považuji za dobrou zprávu, ale aby šlo o koncepční krok, je nutné, aby stát začal urychleně řešit přípravu obchvatových komunikací na I/57 ve směru na Opavu, které umožní odklonit tranzitní dopravu mimo Březovou, Lesní Albrechtice, Kajlovec, Hradec nad Moravicí a Branku u Opavy. Tato dopravní zátěž je pro tamní obyvatele nepříjemná a ztrpčuje jim život hlukem, prachem a exhalacemi. Budu se zasazovat o to, aby byla urychleně zpracována technická studie společně s výpočtem ekonomické efektivity tohoto silničního tahu. Pevně věřím, že najdu pro tento záměr podporu nejen u státu, ale také u kraje. Hodlám v této věci rovněž oslovit s žádostí o spolupráci zástupce Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57, kteří dlouhodobě prosazují kvalitní dopravní infrastrukturu v západní části našeho kraje“ uvedl Michael Rataj.

Právě tento týden patří v poslanecké sněmovně jednáním výborů, kdy naši poslanci zasednou ve svých výborech.

Zároveň poslanci představili svou vizi práce v regionu: s občany se chtějí setkávat jak v poslanecké kanceláři, tak v terénu. Hodlají zajíždět do obcí a měst okresů, které vyplývají z jejich územní příslušnosti. Poslanecké dny ve městech a obcích budou zahajovat setkáním s vedením radnic a  úřadů.

Další příspěvky

8.B navštívila Poslaneckou sněmovnu
V pátek 13. května zavítali žáci 8. B ZŠ Hradec nad Moravicí do Poslanecké Sněmovny PČR. Vzhledem k probíhající 19. schůzi měli z galerie možnost zhlédnout přímo jednání pléna a vyslechnout část diskuse k uprchlické strategii.
Cesta v regionu, tentokrát do Těškovic
Další cesta v regionu Opavského Slezska vedla v pondělí 9. května do obce Těškovice. Poslanec Michael Rataj navštívil obec na pozvání dlouholetého starosty Ing. Martina Sedláka, který v letošním roce končí ve funkci starosty své páté volební období. Dlouholetá práce byla viditelná na každém projektu, který měl poslanec Rataj v obci Těškovice možnost vidět.
Ohlédnutí za mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovny
V prvním květnovém týdnu se konala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny svolaná vládní koalicí. Na programu schůze bylo celkem šest bodů, z nichž byly po mnohahodinové schůzi odhlasovány pouze dva. Drtivou většinu času mimořádné schůze totiž vyplňovaly obstrukce opozičních poslanců.

KontaktNapište mi

Budu rád, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.